תכנית דירקטורים צעירים למגזר החברתי 2017

מי אנחנו?

שותפות בין מכון אלכא למנהיגות וממשל, ג'וינט ישראל, הפועל במסגרת מיזם ממשלה חברה אזרחית, לבין מיזם נחשונים, המפתחים תכנית חדשה לשילוב דירקטורים צעירים במגזר החברתי.

על התוכנית

כחלק מתהליך אפיון מקיף של דירקטוריונים בארגונים חברתיים (ועדים מנהלים של עמותות וחל"צים) בישראל שנעשה ע"י מכון אלכא, נמצא כי דירקטוריונים מגוונים הם מפתח להצלחה והוכחו מחקרית כאפקטיביים יותר עבור הארגון החברתי. בסקר שבדק את המאפיינים של דירקטוריונים של ארגונים חברתיים בישראל נמצא כי רוב חברי הדירקטוריון הם מעל גיל 50 וכשליש מהיו"רים הם מעל גיל 60.

על-כן, מושקת בימים אלו תכנית שעיקרה איתור, הכשרה ושילוב של צעירים מהמגזר העסקי בעלי פוטנציאל לאייש תפקיד חברי דירקטוריון חברתי. דירקטורים אלו מביאים עימם יכולות מקצועיות ייחודיות, פרספקטיבה חדשה ורעננה, ובמובנים רבים גם את קולו של דור המנהיגות העתידי. הדירקטורים הצעירים מגיעים מחברות מובילות במשק (כמו מיקרוסופט, גוגל, צ'ק פוינט, שטראוס ועוד) ונבחרים בקפידה מקרב עמיתי מיזם נחשונים המפתחים "קריירה חברתית" לצד הקריירה העסקית שלהם.

מטרת התוכנית

פיתוח רשת מקצועית, פעילה ומעורבת של מנהיגות צעירה הפועלת במגזר החברתי.

מבנה התוכנית

  • משך התכנית – 6 חודשים
  • פורמט "On The Job Training” - העמיתים בתכנית, במקביל לעבודתם, משתתפים בתכנית הכשרה בת 6 שבועות הכוללת היכרות עם בעלי תפקידים בארגונים ומוסדות רלוונטיים, הרצאות של מומחי ידע, מפגשי פרקטיקה עם אנשי שטח ועוד.
  • במהלך התכנית העמיתים מלווים את מנכ"ל/ית הארגון החברתי בפרויקט מהותי אשר נמצא בליבת העשייה של הארגון, כמכפילי כוח בחשיבה ובביצוע.
  • העמית מצטרף לישיבות דירקטוריון הארגון החברתי (כצופה וללא זכות הצבעה) ומקבל הזדמנות להתבונן בתהליכי העבודה וקבלת ההחלטות, כמו גם לתרום מניסיונו העסקי וזווית הראייה הייחודית אשר הוא מביא עמו.
  • בסיום תקופת הפעילות המשותפת, בהתאם לרצון שני הצדדים, תתבצע השמה של העמית בארגון.

Spread the word